Trudna prawda o informatyce na PJATK: Wysokie koszty, niska jakość

„Jestem studentem na 3 roku informatyki. Wybrałem tę uczelnię jedynie ze względów na dobre opinie byłych studentów, ale teraz jestem pewien, że byli to albo wynajęci pracownicy uczelni, lub osoby bez żadnych ambicji. Niestety, jak to ma miejsce w naszym polskim szkolnictwie, poziom nauczania jest dość niski, materiały starsze od samych studentów oraz wykładowcy, którzy podchodzą do studentów bez szacunku i mają za zadanie jedynie „doić od nich pieniądze”. Smutne jest również to, że losowe osoby poniżej 16 roku życia, których można spotkać na programistycznych serwerach Discord, mają większą wiedzę niż ta, która jest tu przekazywana na niektórych zajęciach. Uczelnia reklamowała się jako „przyjazna dla nowicjuszy”, ale z tego, co widzę po znajomych z roku, ludzie bez wcześniejszego doświadczenia są od razu spisywani na straty. Osobiście polecam wydać te pieniądze na anglojęzyczne kursy dotyczące tych samych tematów, które są poruszane na PJATK. Nie dość, że wyjdzie o wiele taniej, to także o wiele szybciej i sprawniej. Jedyne, czego potrzeba to samodzielnej pracy. Jeśli zaś ktoś planuje iść na tę uczelnię jedynie „po papierek”, to polecam szukać tańszej alternatywy. Mógłbym się rozpisywać dalej i narzekać, ale nie o to chodzi w tej opinii. Oczywiście są również zalety, jednak nie będę ich poruszał, ponieważ są one wręcz niedostrzegalne w porównaniu do wad.”

Student informatyki na trzecim semestrze wybrał uczelnię PJATK, kierując się dobrymi opiniami byłych studentów. Jednak obecnie uważa, że mogli to być wynajęci pracownicy uczelni lub osoby bez ambicji. Zauważa niski poziom nauczania, przestarzałe materiały, brak szacunku wykładowców do studentów i skupienie się na „dojeniu pieniędzy”. Zwraca uwagę, że młodsze osoby bez formalnego wykształcenia informatycznego, np. z serwerów Discord, mogą mieć większą wiedzę niż ta przekazywana na zajęciach. Student sugeruje, że lepiej wydać pieniądze na anglojęzyczne kursy online, które są tańsze i efektywniejsze. Podkreśla, że uczelnia nie jest przyjazna dla początkujących i że osoby bez wcześniejszego doświadczenia mają małe szanse na sukces. Mimo iż uczelnia ma pewne zalety, to autor uważa je za znikome w porównaniu do wad.

Recenzja ta została znaleziona na stronie „Opinie o Uczelniach”, gdzie autor dzieli się swoimi doświadczeniami jako student informatyki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK). Wyraża rozczarowanie poziomem nauczania, przestarzałymi materiałami, a także podejściem wykładowców, które postrzega jako skoncentrowane na generowaniu zysków kosztem jakości edukacji. Zwraca uwagę na lepszą alternatywę w postaci anglojęzycznych kursów online, sugerując, że mogą one zaoferować więcej wiedzy przy niższych kosztach. Recenzja ta rzuca światło na wyzwania, z jakimi mogą się spotkać studenci PJATK, oraz na rozważenia, które warto podjąć przed wyborem tej uczelni.