Tragiczny poziom nauczania programowania w PJATK

„Jestem programistą Javy, samoukiem z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Poszedłem na PJATK z nudów oraz żeby dodać sobie jakiś papier. Poziom nauczania jest tragiczny, rzeczy, które są bardzo proste, tłumaczone są w sposób uniemożliwiający ich zrozumienie. Technologie, których uczą, są przestarzałe i odstają od teraźniejszości o co najmniej 5-7 lat. Nie polecam tej szkoły nikomu, kto nie jest zapalonym nerdem albo etatowym programistą (etatowemu programiście ta wiedza i tak się nie przyda). Jeżeli chcesz się nauczyć programować i chcesz, żeby w prosty sposób wytłumaczono ci programowanie, które nie jest żadnym rocket science, omijaj tę szkołę szerokim łukiem, bo tylko się zniechęcisz.”

Informacja o ocenie:
Recenzja krytyczna dotycząca poziomu nauczania programowania na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, napisana przez doświadczonego programistę Javy, została znaleziona na stronie „Opinie o Uczelniach”.

Podsumowanie opinii:
Autor recenzji, będący doświadczonym programistą Javy, wyraża swoje rozczarowanie poziomem nauczania na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Krytykuje sposób tłumaczenia prostych zagadnień i przestarzałość technologii, których uczą. Stwierdza, że uczelnia nie jest odpowiednia dla osób, które chcą się nauczyć programowania w sposób prosty i przystępny, oraz dla etatowych programistów, którym wiedza ta nie będzie potrzebna. Autor odradza PJATK osobom, które nie chcą się zniechęcić do programowania.