Stare, zgorzkniałe postacie trzymające się przestarzałej wiedzy. Panie w dziekanacie miłe.

„Kierunek Informatyka nie wyróżnia się na tle innych polskich uczelni. Oferuje przede wszystkim:

* Stare, zgorzkniałe postacie, które opierają się na przestarzałej wiedzy i prowadzą wykłady tak nudne, że można na nich zasnąć;
* Masa materiału do zapamiętania, który często jest zbędny lub nieaktualny (jeśli myślisz, że masz silną wolę, spróbuj wstać w niedzielę o 8 rano na „ćwiczenia” z humanistycznego przedmiotu-zapychacza po całym tygodniu pracy na pełen etat – to może podważyć sens życia);
* Kolokwia i egzaminy z programowania, które przeprowadza się PISANE NA KARTKACH;
* Wymóg korzystania na ćwiczeniach i w projektach z technologii, które są przestarzałe i nie używane już w praktyce komercyjnej.

Do tego dochodzą wysokie opłaty za powtarzanie przedmiotów, ale to nie wpływa na moją ocenę, ponieważ sam podpisałem umowę.

Mimo wszystko oceniam na 3 na 5, ponieważ zdarzają się fajni prowadzący i interesujące wykłady. Czasem możliwe jest uzgodnienie indywidualnych form zaliczeń przy nieobecnościach. Panie z dziekanatu są miłe, pomocne i szybko odpowiadają na maile. Prowadzący często udostępniają dużo materiałów, a pewne strony i grupy studenckie skutecznie „uzupełniają” ich braki. Na plus zasługuje również strona z informacjami dla studentów, zawierająca wiele przydatnych informacji.

Podsumowując, jest to typowa polska uczelnia z pewnymi udogodnieniami, które jednak kosztują tysiąc złotych miesięcznie. Nie warte swojej ceny. Naciągane 3 na 5.”

Powyższa opinia została znaleziona na stronie recenzji Google pod adresem: https://g.co/kgs/wec2w5

Recenzja ta odnosi się do doświadczeń autora na kierunku Informatyka w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, podkreślając przestarzałe metody nauczania, wysokie koszty i ogólną niezadowolenie z wartości edukacji w stosunku do ceny. Mimo krytyki, autor docenia pewne pozytywne aspekty, takie jak pomocne panie z dziekanatu, dostępność materiałów dydaktycznych i możliwość ustalenia indywidualnych form zaliczeń. Jednak ogólna ocena wskazuje na to, że pozytywne aspekty nie rekompensują w pełni kosztów ani braków programu.