Podyplomowe nie były warte swojej ceny

„Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu Big Data i muszę przyznać, że nie były one warte swojej ceny. Główny wykładowca, profesor dojeżdżający z Lublina, przeważnie skupiał się na ogólnikach i prezentował slajdy, które w dużej mierze pochodziły z kursów dostępnych na Coursera. Co więcej, przedstawiał je jako ekskluzywny materiał, sprzedając je nam jako „złoto”. Pozostali nauczyciele z reguły kierowali nas do samodzielnego przerabiania tutoriali podczas ćwiczeń (dotyczących Pythona, R), a czasami organizowaliśmy wspólne sesje (na temat Hadoopa, SAS, Azure). Ogólnie, kurs wydawał się chaotyczny i pozbawiony spójności – poszczególne przedmioty nie były ze sobą należycie powiązane. W mojej ocenie, za te pieniądze znacznie korzystniejszym wyborem jest inwestycja w jakiś kurs online oferowany przez amerykańskie uczelnie, gdzie ceny wahają się od 49 do 299 dolarów, w zależności od tematyki.”

Ta szczegółowa opinia została znaleziona wśród recenzji Google dotyczących Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, dostępna jest pod adresem: https://g.co/kgs/q1cfsG

Autor recenzji, absolwent studiów podyplomowych z zakresu Big Data na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, wyraża swoje rozczarowanie zarówno wartością kursu, jak i podejściem edukacyjnym prowadzących. Krytyka skupia się na tym, że główny wykładowca ograniczał się do prezentowania ogólników i materiałów zaczerpniętych z kursów online, podczas gdy inni nauczyciele polegali na dostępnych tutorialach internetowych. Całość kursu opisywana jest jako chaotyczna i niezapewniająca spójnej wiedzy, a koszt uczestnictwa w niej nie przekłada się na oferowaną wartość, zwłaszcza w porównaniu z dostępnymi kursami online oferowanymi przez amerykańskie uczelnie.