Nieodpowiedzialne decyzje władz PJATK dotyczące trybu nauczania

„Władze uczelni totalnie nie myślą, jeśli chodzi o tryb przeprowadzenia zajęć. Mimo że według rozporządzenia wszystkie zajęcia mają odbywać się zdalnie, to nagle następuje zmiana dla poszczególnych kierunków na tryb hybrydowy: jeden dzień stacjonarnie, jeden dzień zdalnie, co w obecnej sytuacji jest totalnie nieodpowiedzialne. Jest to narażenie zdrowia studentów i wykładowców, nie mówiąc już o bezsensownym dojeździe studentów zaocznych, którzy muszą przejechać mnóstwo kilometrów, nierzadko komunikacją publiczną, pełną ludzi, tylko po to, aby być na uczelni na kilka godzin. Uczelnia wykazuje się totalnym brakiem odpowiedzialności.”

Ta krytyczna opinia o decyzjach dotyczących trybu nauczania na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych została opublikowana na stronie internetowej 'Opinie o Uczelniach’.

Recenzja wyraża głębokie niezadowolenie z decyzji władz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych odnośnie do organizacji zajęć w czasie pandemii. Krytykowana jest decyzja o wprowadzeniu trybu hybrydowego, który zmusza studentów do częstego przebywania na uczelni, mimo obowiązujących obostrzeń i zaleceń zdalnego nauczania. Autor podkreśla, że takie działania stawiają w niebezpieczeństwie zdrowie zarówno studentów, jak i kadry dydaktycznej, oraz zwraca uwagę na trudności logistyczne, z jakimi muszą mierzyć się studenci zaoczni. W opinii wyrażany jest głęboki zarzut nieodpowiedzialności wobec uczelni.