Depresja i finansowa pułapka w PJATK

Alarmujące doświadczenia ze studiów informatycznych: Depresja i finansowa pułapka

Stanowczo odradzam! To miejsce należy omijać szerokim łukiem. Moja ocena nie wynika z chęci zemsty, ale jest spojrzeniem z perspektywy obiektywnej. Rozpoczynając studia, miałam przekonanie, że to wspaniała uczelnia, która stawia na pierwszym miejscu dobro studenta. Niestety, zakończyłam edukację z depresją i problemami ze snem.

Uczelnia ta jest nastawiona wyłącznie na zarabianie pieniędzy. Niektórzy wykładowcy (szczególnie jeden z nich) zachowują się, jakby byli nietykalni, traktując dorosłych studentów w sposób protekcjonalny, pozwalając sobie na obelgi. Interakcje z nimi charakteryzują się chłodem i brakiem zaangażowania, co sprawia wrażenie, jakby student był jedynie przeszkodą w ich dążeniu do zysku.

Dodatkowo, materiał omawiany na zajęciach nie pokrywa się z wymaganiami na kolokwiach i egzaminach. Absurdalna forma niektórych kolokwiów wymaga odgadywania, mimo solidnego przygotowania. Opłaty za poprawki egzaminów są horrendalne, szczególnie gdy brakuje ułamka procenta do zaliczenia. System oceniania wydaje się być skonstruowany w sposób, który maksymalizuje zyski uczelni, jednocześnie zwiększając presję i ryzyko niepowodzenia na studentach. Faworyzowanie niektórych studentów oraz ich pochlebstwa wobec wykładowców to kolejne negatywne aspekty.

Omijać ten kierunek informatyki na tej uczelni za wszelką cenę. W przeciwnym razie można zakończyć z poważnymi problemami psychicznymi. Nawet darmowe studia nie byłyby tu wystarczającą zachętą. Ta opinia została znaleziona na stronie https://pl.revieweuro.com/masovian/polish-japanese-academy-246967.

Podsumowanie opinii z Review Euro na temat Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych:

Opinia ta wyraża głębokie rozczarowanie i ostrzega przed studiowaniem informatyki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Autor podkreśla problem z nastawieniem uczelni i wykładowców, którzy wydają się być bardziej zainteresowani zyskiem niż edukacją i dobrem studentów. Skarży się na nieodpowiednie traktowanie, niezgodność programu nauczania z rzeczywistością egzaminacyjną, a także na system oceniania i opłat za poprawki, który dodatkowo obciąża studentów finansowo i psychicznie.