Wysokie czesne a realna wartość edukacji w PJATK

„Generalnie koszt prowadzenia jakiejkolwiek uczelni (za wyjątkiem studiów medycznych) nie powinien wymuszać na władzach wydziału czesnego wyższego niż średnia stawka obowiązująca w danym mieście. Jeśli ktoś wam wmawia, że płacicie dużo, bo jest wysoka jakość nauczania, to zapraszam do zapoznania się z kilkoma innymi prywatnymi wydziałami informatyki funkcjonującymi w Warszawie. Mówiąc jak najbardziej poważnie: jakość niezła, budynki luksusowe, czesne znacznie bardziej przystępne. Tylko dziwnym trafem miejsce w rankingach niższe, no ale cóż, wszystko w życiu ma swoją… cenę $$$. ŻEBY BYŁO JASNE: NIE POLECAM POLSKO JAPOŃSKIEJ! Chciałbym dodać jeszcze taką ciekawostkę. Otóż niewielu młodych ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że coraz większy procent pracodawców przeprowadza wewnętrzne testy kompetencyjne. Tak, tak, dokładnie to, co napisałem: WEWNĘTRZNE. To oznacza, że opłacenie 10 000 zł za rok już Wam w obecnych realiach niewiele pomoże w porównaniu do osoby, która mając taką samą wiedzę informatyczną jak Wasza, za semestr zapłaciła 5000 złotych. Pozdrowionka i życzę miłego dzionka :D”

Informacja o ocenie:
Recenzja krytycznie oceniająca stosunek jakości do ceny edukacji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych została znaleziona na stronie „Opinie o Uczelniach”.

Podsumowanie opinii:
Autor recenzji wyraża swoje przekonanie, że koszt prowadzenia uczelni nie powinien pociągać za sobą wysokich opłat czesnego, zwłaszcza gdy jakość nauczania nie jest adekwatna do ceny. Wskazuje na alternatywne prywatne wydziały informatyki w Warszawie, które oferują lepszą relację ceny do jakości. Podkreśla, że wysokie czesne nie przekłada się na lepsze wyniki w rankingach ani na większe szanse zatrudnienia, z uwagi na wewnętrzne testy kompetencyjne przeprowadzane przez pracodawców. Opinia ta zdecydowanie odradza wybór PJATK, sugerując, że nie jest to inwestycja warta swojej ceny.