Większość wykładowców nie chce uczyć, ogranicza się do testów

Jeśli to jest najlepsza uczelnia informatyczna w Polsce, to świadczy to o niskim poziomie edukacji w tym kraju. Pomimo niewielkiego odsetka dobrych wykładowców, którzy naprawdę chcą uczyć, większość z nich ogranicza się do sprawdzania testów. Jak zacytował jeden z wykładowców: „To, czy ktoś zda, to loteria” – to nie żart, taką uwagę usłyszeliśmy od prowadzącego przed jednym z egzaminów. 🙂

Powyższą opinię o Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych odnaleziono wśród recenzji Google, dostępnych pod adresem: https://g.co/kgs/6hSyC6.

Autor recenzji wyraźnie wyraża swoje rozczarowanie poziomem edukacji informatycznej w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, idąc nawet dalej w swojej krytyce, sugerując, że stanowi to odzwierciedlenie ogólnego poziomu edukacji informatycznej w Polsce. Pomimo uznania niewielkiej liczby wykładowców za zaangażowanych i chcących nauczać, recenzent wskazuje, że większość ogranicza się do mechanicznego sprawdzania testów, a losowy charakter zdawania egzaminów, cytowany przez jednego z prowadzących, zostaje przedstawiony jako symptomatyczny problem. Taka opinia rzuca cień na reputację uczelni jako lidera w dziedzinie informatyki w Polsce.