Rozczarowanie procesem rekrutacyjnym PJATK i nacisk na umiejętności malarskie

„Nakreślę wam sytuacje. Pracuję jako fotograf i grafik komputerowy, czasami jako operator. Grafiką komputerową interesuję się od wielu lat i ogarniam programy tj: Photoshop, Illustrator, Flash, Premiere, After Effects, w stopniu średniozaawansowanym! Mimo negatywnych opinii chciałam pójść na tę uczelnię, bo w rankingach stoi dosyć wysoko i od znajomych słyszałam również pozytywne opinie. W etapie rekrutacji oczekują fotografii, prac malarskich i rysunków. I wiecie co? Odrzucili mnie za prace malarskie proponując kurs doszkalający za 10 tysięcy złotych i kolejną próbę! Dla mnie absurd, bo odniosłam wrażenie jakbym starała się na kierunek malarski na pieprzone ASP. Nieważne, że miałam mocne fotografie z profesjonalnych sesji zdjęciowych. Sporo hajsu wydałam na materiały i po takim czymś podziękowałam PJATK, bo nie oczekiwałam, że będzie się liczyło malarstwo, a nie umiejętność tworzenia w programach (w końcu to grafika KOMPUTEROWA) i już rozwijanie się, kariera w tym kierunku. Szkoda czasu i pieniędzy dla osób, które nie mają zdolności plastycznych, ale graficznie sobie dają radę, bo niestety na tej uczelni liczy się właśnie malarstwo i rysunek ręczny. Brak słów, chcieli dodatkowe 10 tys żeby dali Ci możliwość „nauki”… Chyba samej możliwości przyjścia na uczelnię, bo z tego co słyszałam od koleżanki to część przedmiotów jest bez sensu.”

Informacja o ocenie:
Recenzja opisująca doświadczenia autora z procesem rekrutacyjnym na Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych, który skupiał się na umiejętnościach malarskich, a nie na grafice komputerowej, została znaleziona na stronie „Opinie o Uczelniach”.

Podsumowanie opinii:
Autor recenzji, profesjonalny fotograf i grafik komputerowy, wyraża swoje rozczarowanie procesem rekrutacyjnym na Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych. Mimo posiadania umiejętności w obszarze grafiki komputerowej, został odrzucony za brak umiejętności malarskich, co uznaje za absurdalne. Podkreśla, że uczelnia proponowała mu kosztowny kurs doszkalający, co wzbudziło jego niezadowolenie. Opinia ta sugeruje, że PJATK kładzie nacisk na umiejętności plastyczne, co może być problematyczne dla osób zorientowanych na grafikę komputerową.